Psiholoģiskā konsultēšana
Psiholoģiskā konsultācija saistīta ar konkrētas situācijas analīzi un iespējamo risinājumu meklējumiem. Konsultācijās bieži nākas rast atbildes uz jautājumiem „Ko darīt?”, „Kā rīkoties?”, nereti – arī palīdzēt smagos pārdzīvojumu brīžos, pārdomās, padomu meklējumos un situācijās, kad cilvēks vēlas būt saprasts un atbalstīts.
Psiholoģiskā konsultēšana parasti ilgst ap desmit konsultāciju reizēm – tā neprasa daudz laika un ir salīdzinoši ērta, taču ar nožēlu jāsecina, ka sabiedrībā ļoti iesakņojies stereotips, ka pie psihologa vai psihoterapeita iet tie, kas ir „slimi”, netiek galā ar sevi vai „nav normāli”. Valda uzskats, ka lēmums par psihologa apmeklējumu ir savas „nenormālības” atzīšana. Šo un citu aizspriedumu dēļ cilvēki ilgi nerisina savas dzīves grūtības, izliekoties, ka to nav, vai cerot, ka tās beigsies pašas no sevis. Tā rezultātā šīs grūtības tikai pastiprinās, zūd dzīvesprieks, tiek bojātas attiecības gan darbā, gan ģimenē, rodas dažādu veidu atkarības un parādās somatiski simptomi.
Drīzāk jau „nenormāli” un ļoti "dārgi" ir aizspriedumu dēļ vai bailēs par to, ko domās citi, tērēt savu dzīvi, pavadot to pašapmānā un izliekoties, ka viss ir kārtībā. Man kā psihologam vēl ne reizi nav nācies sastapties ar cilvēku, kurš uz konsultāciju ir atnācis nenozīmīgu grūtību dēļ.
Ja jums kaut kas ir ilgstoši aktuāls, traucē dzīvot, nepārtraukti atgādina par sevi, neļauj gulēt vai strādāt, traucē veidot vai saglabāt attiecības utt. un jūs nevēlaties ar to dzīvot, tad tas ir svarīgi un tas ir jārisina. Un pirmais solis ir atzīt savas grūtības esamību.
Jūs varat atnākt uz konsultāciju, lai mēs kopīgi meklētu iespējamos atrisinājuma veidus, izvēlētos tieši jums piemērotāko risinājumu. Varat atnākt uz konsultāciju un izrunāties par to, kas jums ir svarīgs, un par to, kas notiek jūsu dzīvē, lai atrastu veidus iespējamam risinājumam.